با مدیریت تکنولوژی

با مدیریت تکنولوژی

خوشحالم که اینجا هستید. من بهداد فره وهر هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی-گرایش انتقال تکنولوژی. در وبلاگ "با مدیریت تکنولوژی" با مطالب متنوعی در زمینه مدیریت و تکنولوژی پذیرای شما خواهم بود.

۱۳اسفند

منبع TIME


مدیریت استراتژیک چیست؟

استراتژی سازمان را تعریف میکند، کوتاه ترین راه را به افراد نشان میدهد تا سازمان خود را بشناسند و راه مناسبی برای درک کاری که سازمان انجام میدهد ارایه مینماید. (مینتزبرگ و دیگران, 1392)

رابطه بین مدیریت استراتژیک و مدیران(تصمیم گیری+موفقیت)

کافیست بتوانیم به این پرسش ها پاسخ دهیم:

آیا سازمان شما به خوبی دریافته است که در درون تحولی انقلابی قرار دارد؟ چه گام هایی در رابطه با این تحول انقلابی برداشته است؟

فرصت ها و تهدیدهای جهانی سازمان شما کدامند؟

میدانید رقبای آینده شما چه کسانی هستند و موقعیت مکانی آنها کجاست؟ (هینز, 1395)

استراتژی های ارزشمند اغلب از عمق یک سازمان بدون برنامه ریزی قبلی پدیدار میشوند. با این وجود، یک برنامه ریزی رسمی-منطقی (ترسیم چشم انداز) همچون نقطه شروعی است برای سفر به دنیای استراتژی.

(Hill & Jones, 2012)

(هینز, 1395) معتقد است که تجربه و تحقیق ثابت کرده که بدون استثنا، سازمان های موفق، رهبرانی داشته اند که در رویارویی با (سه عنصر استراتژیک) تغییر، حرکت سازمان به جلو و ترسیم چشم انداز آینده مورد نظر، سه نکته را جدی گرفته و به آن عمل کرده اند:

·        ساختار؛ نهادینه سازی یک سیستم مدیریت استراتژیک SMS

·        فرآیند؛ برقراری فرایند رهبری و مدیریت

·        محتوی؛ تمرکز بر صادره یا محصول سازمان/خدمت به مشتری

فراموش نکنیم که استراتژی سراسر مزیت نیست! عیوبی نیز دارد. نباید سازمان را آنقدر کلیشه ای تعریف کنیم که پیچیدگی های فراوان سیستم آن از بین برود. (مینتزبرگ و دیگران, 1392)

اثر رویکرد استراتژیک در تصمیم گیری

بهترین راه برای تضمین آینده آنست که خودت آنرا بیافرینی. (هینز, 1395)

(مینتزبرگ و دیگران, 1392) میگوید نداشتن استراتژی در یک سازمان بخودی خود عیب نیست زیرا ممکن است دلیل بر انعطاف سازمان باشد. اما این از موارد نادر است.

مدیران کارکنان اطلاعات هستند. با پردازش اطلاعات مدیران میتوانند تصمیم گیری استراتژیک اتخاذ کنند. (مینتزبرگ و دیگران, 1392) پنج گام برای پردازش و تصمیم گیری را اینگونه ذکر میکنند:

دقت، کدگذاری، حافظه و بازیابی، انتخاب، نتایج

حتی بهترین طرح های استراتژیک در برآورده کردن نتایج دلخواه شکست خواهند خورد اگر مدیران از اطلاعاتی که بطور موثر در اختیارشان است استفاده نکنند. در نتیجه این بسیار مهم است که مدیران استراتژیک استفاده بهتر از اطلاعات را بیاموزند و دلایل اینکه چرا گاهی تصمیمات ضعیف گرفته اند دریابند. یک راه مهم که مدیران می توانند از آنها استفاده کنند کسب دانش و اطلاعاتی است برای درک و مدیریت احساسات خود در طول دوره تصمیم گیری.

(Hill & Jones, 2012)


 

 

 

منابع

 

Hill, C. W., & Jones, G. R. (2012). Essentials of Strategic Management. USA: South-Western. doi:10: 1-111-52519-6

مینتزبرگ, ه., و دیگران. (1392). جنگل استراتژی (نسخه 3). (م. احمدپور, و باقری, مترجم) تهران: جاجرمی. doi:978-964-2928-18-7

هینز, ا. (1395). رویکرد تفکر سیستمی به برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک (نسخه سوم). (ر. اصلانی, مترجم) تهران: نشر نی. doi:978-964-185-04-3

 

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی